ČASTO KLADENÉ DOTAZY

NE! Testování kosmetických produktů a ingrediencí na zvířatech je v EU zakázáno. Tento zákaz přirozeně dodržuje také Nature Box. Produkty netestujeme na zvířatech v žádném procesu výroby. S radostí můžeme říct, že je naše značka zcela veganská a bez krutosti

ANO! Všechny produkty Nature Box jsou 100% veganské. Ve svých recepturách nepoužíváme žádné živočišné produkty, vedlejší produkty ani deriváty. A to samozřejmě zahrnuje ŽÁDNÉ testování na zvířatech. Jsme si jistí, že vaši domácí mazlíčci se budou chtít v produktech Nature Box vykoupat, jakmile je ucití. Ale ani na nich byste je neměli testovat!

Nature Box ve svých produktech nepoužívá mikroplasty, jako jsou mikroby a kalidla, včetně akrylátu, polyquaternia, methikonu, siloxanu, polyamidu, polyimidu a ethylenvinylacetátu. Fuj, ani jejich jména nejsou ekologická! Také se snažíme o oběhové hospodářství, abychom zabránili tomu, že nesprávná likvidace obalů našich produktů přispěje k tvorbě mikroplastů.

Palmový olej je základní surovinou pro výrobu povrchově aktivních látek (tj. detergentních látek pro oplachovací produkty). Nature Box věří, že palmový olej hraje v našich produktech důležitou roli v našich produktech, ale způsob jeho získávání je nevhodný. Proto Natue Box spojil své síly s rozvojovou organizací Solidaridad, aby podpořil místní farmáře v udržitelném zpracování palmového oleje v různých oblastech světa.

Ne! Všechny produkty Nature Box neobsahují parabeny ani umělá barviva*! Dokázali jsme, aby naše výrobky vypadaly a voněly úžasně i bez těchto chemikálií! *Závisí na produktu

Všechny složky Nature Box podléhají silným standardům zodpovědného získávání zdrojů společnosti Henkel. Pokud jde o odpovědné zajišťování zdrojů, existují dva konkrétní projekty (používáme tzv. mass balancemetodu při získávání palmového oleje, která podporuje nevládní organizaci Solidaridad. To samé aplikujeme při získávání guaru, kdy podporujeme nevládní organizaci Technoserve viz níže.) Lahve Nature Box jsou vyrobeny z 98 % z recyklovaného plastu, tzv. sociálního plastu (Social Plastic), který je sbírán z pláží a pevniny.

Recyklace podléhá místním zákonům a směrnicím, takže neexistuje žádná mezinárodně platná odpověď, pokud jde o % stupně recyklovatelnosti. Co se však týče použitého materiálů, obal je 100% recyklovatelný.

Společnost Henkel se zabývá snižováním své uhlíkové stopy ve všech fázích životního cyklu produktu a nejdůležitějším faktorem uhlíkové stopy u oplachovacích produktů je použití vody v domácnostech spotřebitelů. Cílem této iniciativy je motivovat spotřebitele k úspoře vody při používání našich produktů. Více informací naleznete na:https://www.smarterinitiative.com/en/home.html

Za studena lisované oleje jsou považovány za prémiové oleje díky pečlivé extrakci za minimálního tepla. Nejsou rafinované, dále se nezpracovávají, a proto si zachovávají své cenné vitamíny a antioxidanty. Je známo, že oleje lisované za studena zjemňují a hydratují díky obsaženým mononenasyceným mastným kyselinám a vitamínu E. Pomáhají tak vlasům a pokožce udržet si svůj zdravý vzhled a hebkost.

UVOLNĚTE SE, JAKO NAŠE ZA STUDENA LISOVANÉ OLEJE

Zajímá vás, co je přesně za studena lisovaný olej? Řekneme vám, jak se tyto vzácné přírodní oleje extrahují a jaké jsou jejich benefity.

DÁVÁME SBOHEM SILIKONŮM A UMĚLÝM BARIVŮM.

Na rozdíl od mnoha ostatních produktů na vlasy a tělo, naše produkty neobsahují silikonové tenzidy, ani umělá barviva.

KUPTE PRODUKTY NATURE BOX ZDE:

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

UVOLNĚTE SE, JAKO NAŠE ZA STUDENA LISOVANÉ OLEJE

Zajímá vás, co je přesně za studena lisovaný olej? Řekneme vám, jak se tyto vzácné přírodní oleje extrahují a jaké jsou jejich benefity.

CHCETE VĚDĚT VÍCE O INGREDIENCÍCH? TAK ČTĚTE DÁL!

Za studena lisované oleje, stabilizátory, hydroxyethylcelulóza, carbomer, xanthanová guma... lámete si hlavu nad tím, co tohle vše znamená?

SAMOZŘEJMĚ, NAJDETE NÁS I NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH