Náš příběh | Mise značky

NAŠE ZELENÁ MISE UDRŽITELNOSTI

Stejně jako vám, tak i Nature Boxu záleží na naší planetě.
Snažíme se používat recyklované plasty, kde to jen jde. Naše obaly na šampony, balzámy, sprchové gely a tělová mléka proto obsahují 25 % recyklovaného plastu.


Když přijde na sociální odpovědnost, tak je toho ale mnohem více!
Nature Box spolupracuje s mezinárodními rozvojovými organizacemi a podporuje malé lokální farmáře v dlouhodobě udržitelném zemědělství. Dvě spolupráce již běží. Děkujeme, že je s námi podporujete.

PŘÍBĚH GUARU

Součástí Nature Box je guar. Ingredience, která pečuje o vlasy a pokožku. Od roku 2017 Nature Box podporuje farmáře, kteří guar pěstují v Indii v oblasti Bikaner v indickém Rajasthan. Zdokonalují se nejen v pěstování guaru, ale staráme se i o jejich sociální rozvoj, např. vytvořením vlastní zahrádky.
Podívejte se na video a zjistěte více!

PŘÍBĚH PALMOVÉHO OLEJE

Nature Box navíc spojil své síly s organizací pro udržitelně pěstovaný Palmový olej Solidaridad. Solidaridad je mezinárodní rozvojová organizace, která podporuje malé farmáře v udržitelném pěstování a zpracování palmového oleje v několika regionech po celém světě. Seznamte se s jedním z projektů v Nigérii - malí farmáři jsou trénováni a podporováni v udržitelném kultivování a sklizni palmového oleje.

 

Díky tomu roste farmářům produktivita a zmírňuje se negativní dopad na životní prostředí. Navíc farmáři získávají lokální certifikaci pro pěstování.